De Berg en Dal tour naar Kleef. Frank organiseert een tocht en hoopt dat er 4 a 5 man meedoen, er komen 14 opdagen! Wiebe heeft weer keurig alles over auto’s verdeelt, Aart B. neem ik mee. Ik denk nog dat het een officiële tourrit is, en denk grote aantallen fietsers aan te treffen, maar dat is een vergissing. Ook in de rit naar de startplek is een vergissing, zodat Wiebe hemel en aarde belt over onze komst. Uiteindelijk zijn we correct om negen uur op het vertrekpunt “Tivoli”. Dat er hard gelachen moet worden door de club over het dunne touwtje waarmee de fietsen – als extra zekerheid – op het rek gebonden is begrijpen we niet. Uiteindelijk hebben we Frank een stukje van dit touw als stoffelijk blijk van waardering doen toekomen. De schoonheid van deze tocht is onmiskenbaar. Onze leden uit West – die hiervoor voor dag en dauw moesten opstaan – hebben hiervan met name genoten. Voor Fred was dit z’n eerste kennismaking met dit mooie stuk natuur. Vrij steile hellingen en ontluikend lente groen aan de bomen. In mij komt het lied “De maitiid is te rûken oan beam en fjilte grien” naar boven. Wegens onverstaanbaarheid zal ik deze tekst niet verder voortzetten. Aart en ik zijn na Kleef, (waar we in een voortreffelijk koffiehuis zaten, met de Bello-hond !) ons weegs zijn gegaan. Na 70 km en de overige groepsleden 80 km zagen we elkaar terug bij het startpunt. De meeste leden moesten daar rap naar huis om ook thuis nog een bijdrage te leveren de mooie zondag. Dank Frank ! Nog een verzoek van de bijna jarige Aart om zijn nieuwe E-mail te vermelden voldoe ik bij deze; A.BRETHOUWER@KPNPLANET.NL Een andere mededeling betreft de tegenhanger van de Pireneeentocht die het merendeel van de Belloleden gaat maken. Ik fiets (met Gomi in de VW) met drie medeleden uit de Veluwerijders-groep naar Zuid Spanje (Rheden Ronda 3300 km) en we vertrekken 20 april. Voor een man uit de Escargo’s groep zal dat een hele opgaaf worden, maar ik heb er zin in. Er bestaat zelfs nog een mogelijkheid van sponsoring (een cent per km) voor de bouw van een schooltje in Tibet, voor kinderen die anders geen opleiding krijgen. De geïnteresseerde kan op de site van de Veluwerijders nog e.a lezen!
2031170cookie-checkDe Berg