Je loopt natuurlijk het risico voor watje te worden aangezien als je je niet op zondagmorgen om 9.00 uur bij de Spar meldt. Kortgeleden waren het ook al Roel en Arre die de weergoden trotseerden en vandaag was dat weer het geval. Zouden deze vakgenoten tijdens hun vakoverleg afspraken maken over het al dan niet aanwezig zijn bij slechte weersomstandigheden? Om de anderen een poepje te laten ruiken? Ze min of meer als watje voor schut te zetten? Gelukkig hebben we een nieuweling, Maarten, die nog niet van de mores van onze club op de hoogte is en die dan vervolgens met onnavolgbare snelheden de vernieling wordt ingereden. Maar wacht maar, tot later, als zijn potentie tot wasdom is gekomen, dan gaat hij ongetwijfeld zijn gram halen. Maar alle respect heren. Ik ben weer in bed gekropen. Sorry. Na enig clubwerk, waarvan jullie maandag de resultaten tegemoet kunnen zien, kwam rond half twee de bezieling. Want toen scheen het zonnetje en ja, de Pyreneeën wachten hé? Fietsen dus. Ook ik heb het westen en de luwte opgezocht in de hoop de tegenwind een beetje te mijden en het op de terugweg wat gemakkelijker te hebben. Mijn tocht verliep alsvolgt: binnendoor ( langs de Hees en het Ouwe Janssenpad ) naar Loenen, langs het ereveld naar de Woeste Hoeve en vandaar naar Hoenderloo. Vooraan in Hoenderloo ( bij de benzinepomp ) richting Beekbergen maar even na de campings links het fietspad op richting Ugchelen. Daar de weg overgestoken en het fietspad op dat we vorige week op onze rit naar Kootwijk niet konden vinden. Einde fietspad naar rechts, de A-50 overgestoken en gelijk weer links een fietspad op. De spoorlijn gevolgd tot de spoorwegovergang in Assel, waar ik in een wat onooglijk uitziend cafetaria ( Halte Assel ) met 40 km. op de teller, veel tegenwind en alleen op kop, vond dat het tijd was voor een bak koffie. Zonder appelgebak, dat zag er niet zo appetijtelijk uit. Na de koffie richting Hoog Buurloo, de A 1 overgestoken en de fietspaden richting Hoenderloo aangehouden. Je komt dan langs Radio Kootwijk, de oude zendgebouwen en door een prachtig stuk natuur. Verrassend was dat het fietspad á la Lange Juffer deels is, en verder nog wordt, vernieuwd. Uiteindelijk kom je in Hoenderloo uit waar we altijd het fietspad naast de weg vanaf Otterlo verlaten. Van Hoenderloo met grotendeels de wind mee langs Deelen naar Schaarsbergen de Koningsweg op, de A50 over naar de brandtoren en vervolgens richting Laag-Soeren en via de Lange Juffer naar huis. Een kleine 80 km. op de teller, 26 km. gemiddeld en … het de hele rit droog gehouden. Een mooie rit die we zeker ook eens met de club kunnen gaan rijden. Maar dan, zo beveel ik aan, met een klein ommetje zodat we koffie kunnen drinken in ’t Hilletje.
2031190cookie-checkJe loopt n