Club Bello hult zich in stilzwijgen. Het laatste verslag dateert alweer van 5 december jl. Gebeurt er dan niets meer? Jawel hoor, maar de pen ( of liever gezegd het toetsenbord) wordt niet ter hand genomen. Kan niet en wil niet liggen gebroederlijk naast elkaar op het kerkhof. Zo niet de afvaardiging van Club Bello die dit winterseizoen wekelijks op de Deventer ijsbaan is te vinden. Want, misschien weet niet iedereen dat ( meer), Club Bello is niet alleen een fietsclub ( race en atb) maar ooit opgericht als schaatsclub. Zo is het op dinsdagmorgen vaste prik voor Bouke, Fred en Wiebe om te gaan schaatsen in Deventer. En soms snoepen die mannen daar nog wel eens een morgen of middagje bij. Het vervoer gaat om de beurt en daarin participeren ook twee Rhedenaren, te weten de leeftijdsgenoten Harm en Pieter. Er wordt geschaatst van 10.00 tot 12.00 uur, onderbroken door een dweilpauze om 11.00 uur. De ??n zoekt een groepje op waarin hij zich qua talent en gevoel het beste bij thuis voelt en de ander zwiert liever alleen over het ijs. Fred is een apart geval, want naast het feit dat hij als oud-crack alles weet over materiaal, trainingen, technische, medische, fysiologische, sociale en weet ik wat voor aspecten er nog meer bij het schaatsen komen kijken, hij brengt ze op dinsdagmorgen ook altijd allemaal in de praktijk. De overeenkomst met het fietsen is de ?koffie onderweg? die wij ons in de kantine tijdens de dweilpauze goed laten smaken. Naar verluidt kunnen wij binnenkort ook Marius, die om gezondheidsredenen een tijdlang afwezig is geweest, weer in onze schaatsgelederen begroeten. En Wiebe kijkt alweer uit naar de Weissensee. Ook worden er elke zondagmorgen om 9.00 uur leden van onze Club bij de Spar gesignaleerd. Op 12 december waren dat een heel stel. Er werd afgesproken om te gaan koffiedrinken in West End, het Toekan etablissement bij de ingang van Papendal. Een nieuwe rit waarin enkele deelnemers een hard hoofd hadden. Ver weg, veel asfalt, laat thuis en ook nog koud. Meeuwis en Ap waren we bij de Schaapsallee al kwijt maar de anderen kachelden rustig door naar de kop van de Koningsweg, over het viaduct bij de A-50 en via de Koningsheide en Waterberg naar West End. De nieuwe route sprak aan en iedereen had er schik in. Na de koffie gelijk bij Papendal het bos in, langs de spoorlijn naar Oosterbeek en vandaar naar Arnhem ( Mari?ndaal) en via Waterberg, over de Rozendaalse heide en achter de Carolinahoeve langs kwamen we weer in Dieren aan. Een tocht van maar liefst ruim 60 km. en desondanks rond 13.00 uur weer thuis. Voor herhaling vatbaar vond iedereen! De week daarop, 19 december, waren er naar verluidt drie man aanwezig waaronder Ton Mulder uit Arnhem. Ton is een schaatscrack en rijdt marathons hetgeen zich niet altijd laat verenigen met atb ?en. Jammer dat hij zo weinig gezelschap had ( Ferry en ???). Dat kwam mede omdat Aart en Wiebe die zondag waren ingegaan op de uitnodiging van de Veluwerijders die een atb-uitrit in Ugchelen organiseerde. Een lid van de Veluwerijders woont in Ugchelen en had daar een prachtige rit van zo?n 40 km. uitgezet. Met koffie aan de start en snert na afloop was de verzorging een prima aanvulling op een hele mooie rit waar 18 Veluwerijders met nogal wat jonge gasten aan deelnamen. We moesten dus flink aan de bak. Op tweede Kerstdag, 26 december, waren er ook slechts drie deelnemers bij de Spar te weten: Bouke, Rocus en Wiebe. En dat was een tegenvaller. Want wij dachten dat iedereen wel toe was aan een hap frisse lucht na de rijk gevulde dissen de dag ervoor. We besloten te gaan koffiedrinken bij het chauffeurscaf?, eigenlijk wel wetende dat dit gesloten was. Omdat ook het wegrestaurant aan de andere kant van de weg dicht was verzeilden we bij Tulip Inn Residence Victoria. We waren welkom, zaten op chique, de koffie met appelgebak smaakte uitstekend en de prijzen waren billijk. Wat ons betreft een nieuw adresje als we niet al te smerig zijn. Via van Ark, Terlet, De Rozendaalse hei en de Haverkist waren we na 50 km. weer terug in Dieren. Een mooi ritje en weinig last van de gladheid. Verder is te melden dat Aart B, Frank, Rocus, Willem en Wiebe ( 5 man ) zich definitief voor de Alpenstern hebben ingeschreven en dat Roel graag mee wil maar nog niet zeker weet of hij kan. Het Ardennenoffensief ( inclusief TBT ) staat gepland van 11/5 t/m 15/5 ( nadere info bij Ruud V. ) en misschien is het goed dat iedereen even noteert dat De Amstel Gold Race op zaterdag 16/4 en Limburgs Mooiste op zaterdag 21/5 wordt gefietst. T.z.t. zien we wel of daar belangstelling voor is. De deelname dit jaar aan de atb-uitritten beperkt zich tot Aart en Wiebe. De winteragenda is, op Ruud R. na, niet gebruikt. Het heeft dan ook niet zoveel zin om daarop allerhande tochten te publiceren in de wetenschap dat er toch (nagenoeg) geen gebruik van wordt gemaakt. Ik heb mij voorgenomen om daarmee dan ook maar te stoppen. Bel mij even als je een keer ?uit? wilt fietsen. En overigens kan iedereen die dat wil een tocht op de winteragenda plaatsen. Ik besluit dit wat ruim bemeten ?inhaalverslag? door iedereen een prettige jaarwisseling toe te wensen, en een voorspoedig, gelukkig en gezond 2005 met vele mooie schaats-, race- en atb-tochten.
2033560cookie-checkClub Bello