Fiets- en schaatsclub, opgericht in 1988

Beste Bell

Beste Bellonisten, Zoals Willem al schreef was er een afvaardiging van 8 fietsers vertrokken naar Eijsden met het voornemen om Tilff-Bastogne-Tilff te gaan fietsen. Op zaterdagavond konden we dankzij het zwoele weer lang op het terras doorbrengen. Niemand van ons bleek geinteresseerd te zijn in de verrichtingen van onze voetbalbroeders. Na meerdere Grimbergen en/of Korenwolven gingen we (te)laat naar bed voor een korte onrustige nacht, want Wiebe had ons een strak schema op gelegd: opstaan 04.300; ontbijt 05.00;vertrek 05.30;aankomst Tilff 06.00 en vertrek TBT 06.30 uur! We hebben ons hier voorbeeldig aan gehouden en met een temperatuur van 7 graden Celsius vertrokken we met het vaste voornemen niet te hard te starten. Arre had zich zelfs voorgenomen zijn polsfrequentie niet boven 140/min. te laten oplopen. Als je dan weet dat zijn max. boven 190/min ligt begrijp je welke reserve werd in gebouwd. Om een lang verhaal niet te lang te maken kan ik vertellen, dat we ons lekker hebben laten meezuigen met een paar goed doorrijdende groepjes met jonge honden op kop. Boven op de bulten wachtten we steeds even op Arre, die wel erg trouw bleef aan zijn voornemen. Vlak voor bastogne kreeg hij het consigne nu toch te gaan volgen, want we gingen koffie drinken. Bij de koffie kwam een flink stuk advocaat/slagroomvlaai uit de aanpalende patisserie. Na de koffie keerden we de wind de rug toe, wat ook bij windkracht 3 echt helpt. De temperatuur liep in de loop van de dag ver boven de 20 graden op! Er moest dus heel wat gedronken worden; de ravitaillering was prima maar niet erg gevarieerd. Dit heeft in onze groep(Wiebe,Arre,Frank, Ton Mulder en mijzelf) tot resultaat gehad, dat Frank in Stavelot na de Wanne met misselijkheid en klachten van zweverigheid/duizeligheid heeft moeten afhaken. Arre had ook niet lekker gegeten, maar heeft de 220 km. prima uitgereden en heeft zelfs op de Redoute nog een sprintje getrokken met Ton Mulder. Ton is echt een heel goede rijder die ditmaal ruik zijn deel heeft gehad in het kopwerk. Wie we minder vaak op kop zagen maar steeds voorin is onze Wiebe, die zo juist zeer enthousiast teruggekeerd was uit Italie waar hij samen met Aart Brethouwer flink wat inhoud heeft gewonnen. Wiebe is een meester in het zuinig rijden, maar flikt het hem wel iedere keer! We hebben 220 km gereden met een gemiddelde snelheid van 24,..km/h. Ik vond het een fantastische tocht, die me weer veel zelfvertrouwen gegeven heeft omdat ik de hele dag niet in het rood ben gekomen; de klimmen goed aankon; ook kopwerk kon doen en de dag erna geen schade ondervond. Gelukkig kan Willem door met voorbereidingen voor de Marmotte; Rocus heeft nu ook geproefd aan het Ardense klimwerk; Bouke heeft op zijn geheel eigen wijze alle obstakels weer overwonnen. Frank zal nog eens naar zijn eet-gedrag onder het rijden moeten zien en experimenteren; dit geldt in mindere mate voor Arre, die meer kan dan hij vermoedt, maar dat moet hij zelf maar ontdekken. Groeten, Roel Simonis
2033170cookie-checkBeste Bell