Fiets- en schaatsclub, opgericht in 1988

Drie belan

Drie belangrijke nieuwsfeiten vandaag. 1. Het ATB-seizoen is weer begonnen. 2. August is terug van weggeweest. 3 Bij Arre is de kogel door de kerk. Bijna traditioneel fietsen Ruud R. en Wiebe vroeg in het ATB-seizoen de Eper bossentocht. Gisteren, zaterdag, was het weer zover. Een prachtig, prima uitgezet parcours zorgde voor 45 in schitterende herfsttooi gestoken kilometers. Ondanks het feit dat ook de 25 km. fietsers het begin en het eind van het parcours bevolkten, konden we er flink tegenaan en kwamen we uit op een gemiddelde van 22,6 km. per uur. We ontleenden zoveel plezier aan de tocht dat we besloten de overige leden van de A-groep voor te stellen zondag, vandaag dus, op herhaling te gaan in Hoog Keppel en daarmee het ATB-seizoen een week eerder dan gepland te openen. Hoog Keppel is lekker dichtbij en de 40 km. lange Kruisbergtocht hebben we nog nooit eerder gereden. Bellen dus. Arre en Pieter waren vlot gestrikt. Roel zijn rug verdraagt het nog niet en Aart (vdB) ziet het ATB-en niet zo zitten. Hij heeft zelfs geen mountainbike. Nog niet zo lang geleden hebben we Arre kunnen overhalen om in de zomer mee de weg op te gaan. Aart moeten we nog zover krijgen dat hij mee gaat ATB-en. Werk aan de winkel dus. Willem is niet in de belronde meegenomen omdat Elly 50 jaar bestaat ( gefeliciteerd!!! ). En op wie komt al die drukte ( inkoop, serveren, gasten onderhouden, afwassen en stofzuigen) die dat met zich meebrengt neer? Juist, op Willem. Dus nu even niet. ’s Avonds gaat bij Wiebe de telefoon. August aan de lijn. Wat we morgen gaan doen. Oh, op de ATB en ook nog een buitenrit. Dat is even schrikken. Nou ja, nou nee, nou ik zie wel. Wiebe gokte met 80% op nee en 20% op ja volstrekt verkeerd toen August vanmorgen om 8.30 uur in de v.d. Waalslaan verscheen. Kortgeleden 40 jaar geworden ( en dat bracht voor ons gratis koffie en gebak met zich mee ) en 10 kilo zwaarder heeft hij zich voorgenomen zijn leven te beteren. Want als je met een “ tot volgende week ‘afscheid neemt mag je dat wel zeggen toch? August, welkom terug bij de club!!! Het is altijd weer opvallend hoe prachtig de natuur is als je “weg van de snelweg “ bent. Hoog-Keppel, Hummelo, Langerak. We kennen het allemaal van het asfalt. Maar vandaag hebben we met de andere kant van die streek kennisgemaakt. Een coulissenlandschap zoals je ze zelden aantreft. En zo volstrekt anders dan de volle bossen de dag ervoor. Dat maakt de buitenritten ook zo aantrekkelijk. Anders dan anders. Ruud en Wiebe hadden gisteren de seizoensdoop al ondergaan. Vandaag was de beurt aan Arre, een mountainbiker pur sang, die in zijn element was. Pieter vond dat hij nog erg moest wennen en August heeft steeds zitten wachten op een instorting die helemaal niet is komen opdagen. Een mens dat lijdt het meest door het lijden dat men vreest …..Zo zie je maar weer talent verloochent zich niet. Als je dan ineens Hummelo komt binnen fietsen is het besluit om koffie te drinken gauw genomen. En daar onthulde Arre ons dat hij een nieuw frame bij Johan heeft uitgezocht. Dat moet nog worden gespoten en afgemonteerd ( o.a. met Ultegra zo is de bedoeling ) maar het komend seizoen zal hij moeten trakteren. Hij wordt er nu al overmoedig van. Ja, die Marmotte, dat is het wel. Frank en Willem, er zit n?g een kandidaat aan te komen! Al met al was het weer een sportief tochtje met mooie nieuwsfeiten. Dat nodigt uit tot meer. Te beginnen volgende week zondag. De ATB tocht in Hoenderloo misschien? Maar eerst hebben we vrijdagavond a.s. nog onze clubbijeenkomst bij Pieter. Er zijn nog enkelen die niet gereageerd hebben. Willen die nog even laten weten of ze wel of niet aanwezig zijn? Tot vrijdag! Wiebe.
2032540cookie-checkDrie belan